Hakkımda

20. yüzyılda doğmuş, 21. yüzyılda da yaşamış ve ölümsüzlük keşfedilmezse (ki umarım keşfedilemez) 22. yüzyılı göremeyecek birisiyim.

Kalem tutmaya başladığımdan bugüne “kendince” yazan, kalem tutmadan önce bile düşündüğünü düşünen birisiyim. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi de olduğum zamanlar olmuştur; ki bence herkesin olmuştur.

İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans okumuşluğum vardır. Bu eğitim sisteminde profesörlüğün bile çoğu zaman cahillik koktuğunu görmüşlüğüm de vardır.

Askerliğimi yapmış, birden fazla kurumda çalışmış, derneklere üye olmuş, yöneticilik yapmış, dergi çıkartmış, evlenmiş, baba olmuş birisiyim.

Kitap okumak, sinemaya – tiyatroya gitmek, müzik dinlemek gibi Türk Toplumunun ağızlara pelesenk olmuş, hesapta genlerine işlemiş sözde hobilerinin daha geniş alanlara yayılmasına sonuna kadar destek veren, arada bir kısa öyküler yazan, Montaigne denemelerinde olduğu hayatı anlamaya çalışan birisiyim.

Kimisinin arkadaşı, kimisinin düşmanı, kimisinin rakibi, kiminin eşi, kimisinin oğlu, kimisinin kardeşi, kimisinin babasıyım.

Şimdi, buraya arada bir bırakacağım notlar, şunlar bunlar ile kimisinin takip ettiği birisi olmayı düşünüyorum.

Okumanız dileğiyle..

Gökhan DAĞ

(iletisim@gokhandag.com)